Rakías

Norske Skovkatte

 
     
  Precious' udstillingsresultater  
  Tid og sted Klasse Placering Dommer  
  DK Frederiksberg 10/5 2009 8 CAPIB, BIV, NOM, BIS
DSM
J. E. Madsen (Denmark)  
  PL, Szczecin 26/4 2009 8 CAPIB A.G. Edstrøm (Norway)  
PL, Szczecin 25/4 2009 10 CAP, NOM R. Voeringer (Switzerland)
DK Herlev 1/3 2009 10 CAP I. Berkum (Holland)
  DK Slagelse 25/1 2009 10 CAP, NOM B. Busse (Germany)  
  S Malmø 13/4 2008 3 CACE Europa Champion R. Saetre (Norway)  
  S Malmø 12/4 2008 3 CACE, BIV, NOM, BIS U. Wahl (Denmark)  
  DE Walsrode 6/4 3 CACE Y. Roca-Folch (France)  
  DE Walsrode 5/4 2008 3 CACE, NOM, BIS, BOB3  I.Röhr-Dubbelt (Holland)  
  DE Grömitz 24/2 3008 3 CACE D. Sagurski (Germany)  
  DE Grömitz 23/2 3008 3 CACE, BIV, NOM, BOX J. Billing (Denmark)  
  DK Haslev 3/2 2008 3 CACE, BIV, NOM, BOX A. Køhn (Denmark)  
  DK Nyborg 6/1 2008 3 CACE, BIV, NOM, BIS A. Køhn (Denmark)  
  DK Nyborg 5/1 2008 3 CACE, BIV, NOM, BIS A. Veland (Norway)  
  DE Ennepetal 2/12 2007 3 CACE, BIV, NOM F. Calmes (Switzerland)  
  DE Ennepetal 1/12 2007 3 CACE, BIV, NOM L. Coste (France)  
  NL Nieuwegin 18/11 2007 5 CAGCIB, NOM, BIS Grand International Champion M. Koot (Holland)  
  DK Roskilde 4/11 2007 5 CAGCIB, BIV, NOM D. Filler (Switzerland)  
DK Kolding 21/10 2007 5 CAGCIB, BIV, NOM L. Comorio (Italy)
  DK Nykøbing S 30/9 2007 5 CAGCIB, BIV, NOM, BIS M. Krogh (Denmark)  
DK Hedensted 1/7 2007 19 BIS  Rakías F-kuld A. Persson (Sweden)
  S Kungälv 3/12 2006 5 CAGCIB, BIV, NOM A. Køhn (Denmark)  
  S Kungälv 2/12 2006 5 EX 4 L. Lund (Denmark)  
  DK Ebeltoft 26/11 2006 5 CAGCIB A Högberg (Denmark)  
  DK Ebeltoft 25/11 2006 7 CACIB
International Champion
A. Kampf (Denmark)  
  DK Hillerød 5/11 2006 7 CACIB, BIV, NOM B. Wikström (Finland)  
  NL Maastricht WS 28/10 2006 7 CACIB R. Saetre (Norway)  
  DK Middelfart 21/10 2006 9 CAC, BIV, NOM, BIS Champion A. Veland (Norway)  
  DK Næstved 1/10 2006 9 CAC, BIV U. Wahl (Denmark)  
  DK Bogense 3/9 2006 9 CAC, BIV, NOM M. Krogh (Denmark)  
  DK Dragør 6/8 2006 11 EX1, BIV, NOM J.E. Madsen (Denmark)  
  DE Husum 2/7 2006 11 EX1, NOM, BIS L. Selassa (Holland)  
  DE Husum 1/7 2006 11 EX1, BIV, NOM N. Pahl (Israel)  
  DK Ribe 24/6 2006 11 EX1 BIV NOM A. Køhn (Denmark)  
  DK Fredericia 21/5 2006 11 EX 3 G. Mantovani (Italy)  
  DK Fredericia 20/5 2006 11 EX 2 NOM A. Högberg (Denmark)  
  DK Fredericia 20/5 2006 11 EX 3 R. Saetre (Norway)  
  DK Ferritslev 26/2 2006 12 EX 1 A. Romero (Norway)  
  DK Køge 28/1 2006 12 EX 1 NOM A. Högberg (Denmark)  
     
   
     
  Balthazars udstillingsresultater  
  Tid og sted Klasse Placering Dommer  
  DK Tune 21/3 2010 8 EX2 G. L-Malaga (Czech Republic)  
DK Albertslund 26/9 2009 8 CAPIB F. Capra (Italy)
  DK Slagelse 25/1 2009 10 CAP Premier S. Lindelöf (Sweden)  
  DK Mørkøv 7/12 2008 10 CAP, NOM, BOX A. Romero (Sweden)  
  DK Hillerød 15/11 20008 10 EX2 M. Johansson (Sweden)  
  S Göteborg 8/11 2008 10 CAP J. Sahlén (Sweden)  
DK Ringsted 17/8 2008 1 HP, BIV, NOM C. Kowalczuk (Italy)
  DE Ennepetal 2/12 2007 1 HP, NOM, BOX L. Selassa (Holland)  
  DE Ennepetal 1/12 2007 1 HP, NOM F. Calmes (Switzerland)  
  NL Nieuwegin 18/11 2007 1 HP, BIV, NOM G. Mantovani (Italy)  
  DK Roskilde 4/11 2007 1 HP B Wikström (Finland)  
  DK Kolding 22/10 2007 1 HP, NOM D. Kaplers (Denmark)  
  DK Nykobing S 30/9 2007 1 HP C. S Shchukin (Holland)  
  DK Hedensted 1/7 2007 19 BIS  Rakías F-kuld A. Persson (Sweden)  
  S Örebro SW 2/6 2007 1 HP Charles S Shchukin (Holland)  
  DK Tune 13/5 2007 1 HP U Wahl (Denmark)  
  DK Esbjerg 29/4 2007 1 HP A Køhn (Denmark)  
PL, Szczecin 1/4 2007 1 HP, NOM, BIS, BOB3 M. Kabina (Czech Republic)
  PL, Szczecin 31/3 2007 1 HP, BIV I. Pruchniak (Poland)  
  DK Helsingør 11/2 2007 3 CACE, BIV
Europa Chamipn
P. Nymann (Finland)  
  DK Køge 28/1 2007 3 CACE, BIV, NOM J. Zuurweld (Holland)  
  S Kungälv 3/12 2006 3 EX 2 G Edwardsen (Sweden)  
  S Kungälv 2/12 2006 3 EX 3 R Saetre ( Norway)  
  DK Ebeltoft 26/11 2006 3 CACE NOM F Capra ( Italy)  
  DK Ebeltoft 25/11 2006 3 CACE L. Lund (Denmark)  
  DK Hillerød 5/11 2006 3 CACE R. Saetre (Norway)  
  NL Maastricht WS 28/10 2006 3 CACE A. Køhn (Denmark)  
  DK Næstved 1/10 2006 3 CACE A. Kampf (Denmark)  
  DK Dragør 6/8 2006 3 CACE B. M. Johansson (Sweden)  
  DE Husum 2/7 2006 3 CACE, BIV, NOM, BOX H. Kriz (Austria)  
  DE Husum 1/7 2006 5 CAGCIB, BIV, NOM, BOX Grand International Champion L. Selassa (Holland)  
  DK Ribe 24/6 2006 5 CAGCIB BIV NOM F. Capra (Italy)  
  DK Fredericia 20/5 2006 5 CAGCIB BIV NOM J E Madsen (Denmark)  
  DK Fredericia 20/5 2006 5 EX 2 T. Kaas (Finland)  
  DK Fredericia 20/5 2006 5 EX 2 A. Veland (Norway)  
  DK Ferritslev 26/2 2006 5 EX 4 G. Edvardsen (Sweden)  
  DK Hårlev 12/2 2006 5 EX 3 F. Brambilla (Italy)  
  DE Lemgo 8/1 2006 5 CAGCIB F. Calmes (Switzerland)  
  DE Lemgo 7/1 2006 5 CAGCIB L. Coste (France)  
  NL Nieuwegein 20/11 2005 5 CAGCIB BIV NOM BIS BOB4 Helene Reiter (Germany)  
  DK Tåstrup 6/11 2005 7 CACIB BIV NOM International Champion

Yan Roca-Folch (France)

 
  DK Nykøbing F 25/9 2005 7 CACIB BIV NOM BOX M. Chadaj (Poland)  
  S Helsingborg 4/9 2005 7 CACIB BIV M. Krogh (Denmark)  
  S Helsingborg 3/9 2005 9 CAC, NOM, BOX Champion P. Nymann (Finland)  
  DK Dragør 7/8 2005 9 CAC M. Krogh (Denmark)  
  DK Hårlev 22/5 2005 9 CAC BIV B. Lind (Denmark)  
  PL Szczecin 24/4 2005 11 EX1 NOM BIS K. Rautio (Finland)  
  PL Szczecin 23/4 2005 11 EX1 BIV NOM BIS S. Bruin (Holland)  
  DK Herlev 6/3 2005 11 EX2 J. Jensen (Denmark)  
  DK Kalundborg 6/2 2005 11 EX F. Brambilla (Italy)  
  DK Køge 22/1 2005 11 EX1 BIV NOM A. Persson (Sweden)  
         
     
  Ranzas udstillingsresultater  
 
Tid og sted Klasse Placering Dommer
DK Hillerød 15/11 2008 17 Nr. 2 U. Wahl (Denmark)
DK Hillerød 15/11 2008 10 CAPIB A-G Edstrøm (Norway)
DK Helsinge 28/9 2008 17 BIS Veteran P. Nymann (Finland)
DK Helsinge 28/9 2008 10 CAP, NOM Premier A. Billing (Denmark)
DK Ringsted 17/8 2008 17 BIS Veteran C. S. Shchukin (Holland)
DK Ringsted 17/8 2008 10 CAP, BIV, NOM, BIS A. Kurkowski (Poland)
DK Korsør 4/5 2008 17 BIS Veteran J. Billing (Denmark)
DK Korsør 4/5 2008 10 CAP, BIV L. Lund (Denmark)
DE Husum 2/7 2006 1 HP, NOM M. Westerlund (Sweden)
DE Husum 1/7 2006 3 CACE, BIV
Europa Champion
H. Kriz (Austria)
DK Ferritslev 26/2 2006 3 CACE A. Køhn (Denmark)
DK Hårlev 12/2 2006 3 CACE BIV R. Saetre (Norway)
DK Dragør 7/8 2005 3 CACE D. Filler (Switzerland)
DK Hårlev 22/5 2005 3 CACE L. Nordström (Sweden)
PL Szczecin 24/4 2005 3 CACE H. G. Scholer (Belgium)
PL Szczecin 23/4 2005 3 CACE BIV NOM K. Rautio (Finland)
DK Herlev 6/3 2005 3 CACE A. Högberg (Denmark)
DK Herlev 5/3 2005 3 CACE U. Wahl (Germany)
DE Magdeburg 11/12 2004 5 CAGCIB Grand International Champion J. E. Madsen (Denmark)
DK Jyllinge 7/11 2004 5 CAGCIB K. Mahelkova (Czech Republic)
DK Odder 23/10 2004 5 CAGCIB A. Køhn (Denmark)
DK Glostrup 24/4 2004 5 CAGCIB D. Kaplers (Denmark)
DK Herlev 7/3 2004 5 CAGCIB M. Koot (Holland)
SE Göteborg 14/12 2003 5 CAGCIB J. E. Madsen (Denmark)
SE Göteborg 13/12 2003 7 CACIB
International Champion
G. Edvardsen (Sweden)
DK Tåstrup 10/8 2003 7 CACIB BIV U Wahl (Germany)
DK Bagsværd 9/2 2003 7 CACIB A. Kampf (Denmark)
DK Odense23/11 2002 9 CAC Champion B. Lind (Denmark)
DK Glostrup 2/11 2002 9 CAC T. Kass (Finland)
DK Tåstrup 12/8 2001 9 CAC A. Jocqurl (France)
DK Herlev 4/3 2001 11 Ex1 E. Anderson (Sweden)
DK Gladsaxe 11/2 2001

12

Ex 1 BIV NOM E. Porat (Sweden)
DK Remisen 10/12 2000 12 Ex 1 A. Køhn (Denmark)
 
   
  Kiaras udstillingsresultater  
  Tid og sted Klasse Placering Dommer  
  DE Ennepetal 1/12 2007 7 CACIB International Champion F. Calmes (Switzerland)  
  PL, Szczecin 1/4 2007 7 CACIB M. Kabina (Czech Republic)  
  PL, Szczecin 31/3 2007 7 CACIB I. Pruchniak (Poland)  
  DK Hillerød 5/11 2006 9

CAC Champion

R. Satere (Norway)  
  DK Middelfart 21/10 2006 9

CAC

L. Selassa (Holland)  
  DK Køge 15/11 2006 Hobby udstilling NSR. Vinder kategorien for bedste benstammer. M. Bjørnstad (Denmark)  
  DK Glostrup 2/11 2002 9

CAC

M. Koot (Holland)  
  DK Tåstrup 12/8 2001 12

EX1

J. Renault (France)